Monika Kalinauskienė, kaip tarptautinė ekspertė, buvo pakviesta vertinti Kazachstano pranešėjų apsaugos sistemą. Šis vertinimas yra dalis EBPO Kovos su korupcija tinklo (ACN) Stambulo Kovos su korupcija veiksmų plano (IAP). M. Kalinauskienė nagrinėjo Kazachstano taikomas priemones, skirtas apsaugoti pranešėjus, įvertindama jų efektyvumą, konfidencialumo užtikrinimą bei apsaugos nuo neigiamo poveikio mechanizmus. 2024 m. rugsėjį ji pristatė savo išvadas Paryžiuje vykusiame EBPO plenariniame posėdyje.
Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO; angl. OECD – Organisation for Economic Co-operation and Development) – laisvosios rinkos ir demokratijos principais besivadovaujanti tarptautinė organizacija, plėtojanti naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires ir diegianti gerąsias pasaulines praktikas organizacijos narių ir šalių partnerių viešosios politikos srityse.
EBPO buvo įkurta 1961 metais, JAV ir Kanadai prisijungus prie Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacijos, siekusios atstatyti po II Pasaulinio karo sugriautą Europos ekonomiką. EBPO būstinė įsikūrusi Paryžiuje. Šiuo metu EBPO narėmis yra 38 valstybės, 5 valstybės yra pradėjusios stojimo į EBPO procesą. Lietuva pilnateise EBPO nare tapo 2018 m. liepos 5 d., stojimo procesą užbaigusi per rekordiškai trumpą trejų metų laikotarpį.
EBPO Kovos su korupcija tinklas Rytų Europai ir Vidurio Azijai (ACN) padeda kovoti su aukšto lygio korupcija. ACN vienija 24 šalis, 1 tarptautinę ir pilietinės visuomenės organizaciją bei verslo atstovus, suteikdama jiems regioninį forumą, skatinantį kovos su korupcija reformas ir patirčių bei gerosios praktikos mainus. ACN vertina kovos su korupcija priemones, leidžia keistis gerąja praktika ir efektyviais metodais tarp tarptautinių ir nacionalinių ekspertų. ACN tapo kovos su korupcija reformų katalizatoriumi regione.